Iebūvējamā tehnika

Iebūvējamā tehnika – virtuves mēbeļu papildinājums?

Virtuves mēbeļu izgatavošana
un projektēšana ir tikai viens no ideālas un funkcionālas virtuves izveidošanas etapiem. Ne mazāks svarīgs faktors ir drošas sadzīves tehnikas izvēle, kas harmoniski saskaņosies ar virtuves garnitūru, jo mūsdienu pasaulē ap cilvēku jābūt komfortam un skaistumam. Šāda iebūvējamā tehnika ir gan ērta ikdienas lietošanā (palielinās darba virsmu platība) gan ļoti funkcionāla. Par laimi, mūsdienās ražotāji piedāvā plašu iebūvējamās tehnikas klāstu, kas lieliski iederēsies jebkurās virtuves mēbelēs pēc stila, dizaina, krāsas un gabarītiem. Tādējādi parādās iespēja pielāgot tehniku atbilstoši interjera dizainam.
Ko svarīgi zināt?

Izstrādājot virtuves garnitūra projektu, svarīgs ne tikai virtuves skapju izvietojums, bet arī sadzīves tehnikas izvietojums. Izvēloties tehniku, sākumā jāvadās no pašas virtuves platības un virtuves skapju gabarītiem attiecīgi. (Katrai ierīcei ir ierīkota sava zona). Iespējamās sadzīves tehnikas klātbūtne jāņem vērā jau no projektēšanas sākuma, jo katrai tehnikas vienībai ir savi tehniskie parametri un konstruktīvās īpašības. Pamatojoties uz šo informāciju, vieglāk izskaitļot tādus momentus kā: lietošanas ērtums, brīva piekļūšana tehnikai, izvietošana attiecībā pret citām tehnikas vienībām, speciāli konstruētu skapju un penāļu izveidošana izvēlētajai tehnikai (jo mēbeļu gabarīti bieži atkarīgi no iebūvējamās tehnikas izmēriem).

Plānojot projektu tālāk, jums noteikti jāiesniedz informācija par izvēlēto tehniku: nosaukums, modelis vai tā tehniskie izmēri. Mēbeļu izgatavošana nenotiek, kamēr informācija par tehniku netiek nodota mūsu dizaineriem. Informācija par tehniskajiem izmēriem nepieciešama korektai mēbeļu skapju, tehnisko atstarpju un citu konfigurāciju detalizēšanai. Nav obligāti iegādāties tehniku projektēšanas stadijā, var izlemt par sadzīves tehnikas izvēli, pierakstīt modeli un sniegt šo informāciju mums. Tehnikai jābūt objektā pirms pašas uzstādīšanas!

Priekšrocības un trūkumi

  1. Iebūvējamā sadzīves tehnika neaizņem nevienu lieko centimetru jūsu virtuvē, tādējādi ekonomējot jums vajadzīgo telpu, kuras nereti tā jau ir pārāk maz!
  2. Maksimālā spraugu un atstarpju neesamība, tās samazina iespējamību, ka tajās iekļūs netīrumi un tauku piles.
  3. Pateicoties blīvam un drošam stiprinājumam pie mēbeļu kastēm, samazina trokšņu līmeni, bet vibrācijas tiek noslāpētas vispār.
  4. Nodrošina maksimālu ergonomiku un ērtību jūsu virtuvē!
  5. Ražotāji piedāvā lielu modeļu klāstu, kas ļauj izvēlēties sev atbilstošāko produkciju, kas piemērota pēc tehniskiem raksturojumiem, dizaina, stilistikas, krāsas un cenas.

Vienīgais galvenais trūkums ir tās cena. Šāda tehnika izmaksās ievērojami dārgāk, nekā brīvi stāvoša tehnika.

Kādus iebūvējamās tehnikas veidus izvieto virtuvē?

Vārīšanas virsmas

Milzīgas, mums pierastas plītis, nomainīja plānas un kompaktas vārāmās virsmas. Vārāmās virsmas iedala dažādos tipos: gāzes, elektriskās, elektriskās-indukcijas vai kombinētās (elektriskās un gāzes riņķi). Elektriskā vārāmā virsma ir stikla-keramikas gluds panelis, kas ir aprīkots ar siltuma indikatoru, sensoru vai manuālu vadību, ir ērta kopšanā. Virsmas atšķiras pēc riņķu tipa – halogēnie vai indukcijas.

Halogēnie riņķi uzsilst ātri, pateicoties augstas temperatūras spirālei, kas savienota ar halogēna lampu. Pati lampa iegūst sarkanu krāsu un lielā daudzumā izdala siltumu. Ļoti ērti lietošanā, tiem ir daudz papildu funkciju, iespējams iegādāties par pieejamām cenām. Lieliski iederas jebkurā virtuves garnitūrā.
Indukcijas strādā līdzīgi kā halogēnās, āri uzsilst, taču siltumu izdala tieši punktā, kur trauks saskaras ar virsmu, līdz ar to uzsilst tikai trauka pamatne, bet virsma ap to paliek auksta visā gatavošanas procesā. Šāds raksturojums sniedz pilnīgu drošību lietošanā un izmanto mazāk enerģijas. Efektīvākai sildīšanai uz šādas virsmas traukiem jābūt izgatavotiem no emaljētā tērauda vai čuguna, bet keramiskie vai stikla trauki pilnībā neuzsils.

Mūsdienās sadzīves tehnikas tirgū pieejams plašs vārāmo virsmu klāsts no visiem vadošiem ražotājiem.

Trauku mazgājamās mašīnas.

Trauku mazgājamās mašīnas uzstādīšana virtuves garnitūrā kļūst par neatņemamo sastāvdaļu un ļoti pieprasītu komforta palielināšanai. Šāda tehnika tiek uzstādīta zem darba virsmas vai atrodas kolonnā, aizklājot ārējo pusi ar fasādēm, tādējādi kļūstot acīm pavisam nepamanāma. Trauku mazgājamās mašīnas izmēri ir 45 cm vai 60 cm. Tehnikas izmērus izvēlas atkarībā no brīvas telpas virtuvē un ģimene locekļu skaita. Optimālais izmērs mazām virtuvēm ir 45 cm.

Trauku mazgājamā mašīna lieliski izpilda savu lomu virtuvē, palīdzot saimniecei taupīt laiku, bet tīru trauku rezultāts vienmēr būs nevainojams!

Iebūvējamie ledusskapji.

Sadzīves tehnikas tirgū pieejams plašs ledusskapju sortiments no mūsdienu ražotājiem, kas cits no cita atšķiras ar tipu, izmēriem un funkcionalitāti.
Šādu agregātu tipi dalās uz iebūvējamiem un atsevišķi stāvošiem. Galvenā šādu ledusskapju atšķirība ir konstruktīvajās īpatnībās. Galvenā iebūvējamā ledusskapja īpašība ir tā, ka tam nav ārējā korpusa, tas pilnībā tiek iemontēts speciāli konstruētajā mēbeļu skapī, bet uz tā ārējās daļas tiek uzstādīta fasāde no mēbeļu dekora paneļiem, kas palīdz ieturēt vienotu interjera stilistiku.
Atsevišķi stāvošiem ledusskapjiem, tieši otrādi, ir savs noteiktais stils un korpusa krāsojums, to var izvietot jebkurā pieejamā vietā.
Iebūvējamie ledusskapji ekonomē brīvo telpu, viegli ekspluatējami, tiem ir zemi trokšņu rādītāji (pateicoties lamināta paneļiem, kas nostrādā kā barjera, kas ierobežo trokšņus).
Vairumā gadījumu iebūvējamie ne ar ko neatšķiras no atsevišķi stāvošiem ledusskapjiem, tie arī sadalās uz aukstuma un saldētavas kameru, katrai no tām ir savas durvis.

Jāņem vērā tas, ka pilnvērtīgs iebūvējamā ledusskapja kompresora darbs tiks sasniegts tādā gadījumā, kad gaisa cirkulācija notiks no kastes aizmugurējās sienas (kurā jāpaliek noteiktai telpai), bet siltā gaisa izvade tiek nodrošināta caur režģi apakšā. Pretējā gadījumā ledusskapis var sabojāties.

Iebūvējamie tvaika nosūcēji.

Neviena virtuves garnitūra nav iedomājama bez tik svarīga instrumenta kā tvaika nosūcējs. Tvaika nosūcēju var izvēlēties gan atvērtā, gan slēgtā tipa.

Atvērtā tipa tvaika nosūcēji papildu savai pamata funkcijai var kalpot kā stila elements, kas harmoniski iekļaujas visā virtuves interjerā.
Iebūvējamie tvaika nosūcēji iedalās izvelkamajās un monolīta, kas pilnībā tiek noslēptas aiz lamināta kastes.
Mūsdienās vairāk izplatīti ir iebūvējamie, pilnībā izvelkamie tvaika nosūcēji.

1) Šādu tvaika nosūcēju tipi ļauj ieekonomēt telpu virtuvē.
2) Tie tiek uzstādīti tieši virs vārāmās virsmas, tiem ir savs darba zonas apgaismojums.
3) To korpuss pilnībā tiek noslēpts aiz lamināta kastes, redzama paliek tikai darba virsma un vadības panelis, kuri atrodas apakšā.
4) Universāli gaisa atvilkšanai, strādā gan caurteces, gan cirkulācijas režīmā.

Cirkulācijas režīmā tiek izmantoti ogļu filtri, tādējādi nav nepieciešams pieslēgums ventilācijas sistēmai. Šāds veids ir ne īpaši efektīvs un prasa filtru nomaiņu reizi 4-6 mēnešos.
Caurteces režīmā tvaika nosūcējam tiek pieslēgta ventilācijas gofra, kas tiek izvadīta tieši šahtā, caur kuru viss pārstrādātais gaiss tiek izvadīts šahtā, bet maiņā ienāk tīrs. Šādā gadījumā darba efektivitāte ir ļoti augsta.
Darba efektivitāte ir atkarīga ne tikai no paša tvaika nosūcēja jaudas, bet arī no tā pareizā pieslēguma un izvietojuma, tāpat jābūt pareiziem gofras un šahtas izmēriem un diametriem, vadoties pēc ierīces tehniskajām konfigurācijām. Komfortablam attālumam no tvaika nosūcēja līdz vārāmajai virsmai jābūt ne zemākam par 60-65 cm.

Šādi tvaika nosūcēji lieliski tiek maskēti aiz fasādēm, neizjaucot visu virtuves stilistiku!