Kādas kastes izvēlēties iebūvējamajiem skapjiem virtuvē

Mūsdienīgās virtuves mēbeles pieprasa 2 galvenās kvalitātes iezīmes: ērtību un telpas ekonomiju. Katrs nopietns dizainers cenšas to panākt. Iebūvējamā skapja galvenā sastāvdaļa ir kaste. No tās izmēriem, iekšējā apjoma ir atkarīga visa priekšmeta funkcionalitāte. Saimnieces cenšas mazāk izmantot neērtās kastes, daļa mēbeles stāv tukša, rodās problēmas ar inventāra uzglabāšanu.

Virtuves projektēšana uzstāda savas prasības: ir jārada konstrukcija, kura ļaus izmantot ikvienu elementu. Kastēm, izmēri un dziļums ir atkarīgi no mēbeles optimālā lieluma. Mūsdienīgā furnitūra iztur slodzi vairāk nekā 50 kg. Tas cik ērti ir izbīdīt virtuves skapja atvilktnes vai penāli ir atkarīgs no izbīdāmās sistēmas.

Iebūvējamo skapju dažāda veida izbīdāmās kastes

Kad notiek virtuves projektēšana, ļoti reti tiek izmantotas parastās kastes. Tās neļauj pilnībā  izmantot iekšējo apjomu, slikti izbīdās, lielas slodzes ietekmē bojājas.  Plakanie priekšmeti aizslīd līdz aizmugures sieniņai. Klasiskais variants ar virzītājlīsti paliek aktuāls tikai klasisko formu stilizācijai. Virtuves mēbeles šobrīd izmanto citas, daudz ērtākas sistēmas.

Mūsdienīgie iebūvējamie skapji visbiežāk izmanto skrituļvadotnes. To priekšrocības:

  • Lētums.
  • Vienkāršība.
  • Drošība.

Skrituļu trūkumi: troksnis izbīdīšanas laikā, neliela nesošā spēja. Uzlabotā versija – metakastes vai lodīšu sistēma. Tā strādā klusi, iztur slodzi vairāk nekā 15 kg. Lodīšu “sliedes” atrodas augšā, apakšā, no sāniem. Gatava metakaste izbīdās viegli, nekad neiestrēgst.

Virtuves mēbeļu projektēšana pēdējā laikā izmanto pašaizverošas vadotnes. To priekšrocības: laba celtspēja, izmantošanas vienkāršība, automātiska aizvēršana līdz galam. Sistēmas trūkumi – tā ir dārga, taču to kompensē ilgais kalpošanas laiks.

Stūra iebūvējamie skapji, kā galveno elementu izmanto pagrieziena mehānisma durvis, kuras pavelkot atveras skapja iekšpuse un viss kļūst pieejams. Aizverot durvis, plaukti iebīdās iekšpusē. Stūra elementu izmantošana optimizē lietderīgo telpas apjomu.

Jebkurš neparasts dizains, kad notiek virtuves projektēšana, rada savus trūkumus. Aizvērējmehānismi aizņem telpas apjoma daļu. Visas mēbeles kopējā cena kļūst dārgāka. Sazinoties ar Rīgas Mēbeles speciālistiem, Jūs varēsiet panākt cenas un kvalitātes optimālu atbilstību. Atvieglojot virtuves darbus, mēs ietaupām Jūsu laiku un radām mājīgumu.