Iebūvējamo mēbeļu projektēšana mazai virtuvei

Dzīvokļu īpašniekiem vecās mājās, kuru vecums ir pusotra vai divi simti gadu, no vienas puses neticami paveicies - greznas ārdurvis, kaltas metāla kāpnes, augsti griesti. No otras puses – virtuves šādos dzīvokļos ir bieži vien mazas un iebūvējamie skapji, kuros bez grūtībām var izvietot sadzīves tehniku, neatbilst koncepcijai.

Vai mazā telpā ir nepieciešama – virtuves projektēšana? Vai nebūs racionālāk aprobežoties ar nelieliem gataviem skapīšiem un pusdienu mēbelēm?

Protams ka nē. Uzaicinot dizaineri, kuram ir pieredze mazu virtuves telpu pārveidošanā, Jūs panāksiet, ka virtuves mēbeles tiks izgatavotas pēc pasūtījuma un tajās ne tikai varēs izvietot visus nepieciešamos priekšmetus, bet arī vizuāli paplašināt telpu.

Virtuves projektēšana pēc pasūtījuma, ierobežotā telpā

Profesionāla pieeja spēj radīt brīnumus. Jūsu rīcībā ir Rīgas Mēbeles speciālistu noslēpumi, kuri iepazīstinās ar plašo katalogu un izskaidros, kā pielāgot sev tīkamo paraugu Jūsu telpai.

Jums nevajadzēs sevi ierobežot stilistikā, izvēloties minimālismu, sirdij tīkamākā Provansas stila vietā – taču, darba zonu virtuvē nāksies padarīt, pirmām kārtām - ļoti funkcionālu, otrām kārtām – slēgtu, izvietojot zem izlietnes daudzus plauktus un skapīšus ar slēgtām fasādēm. Iemesls – ierobežotā telpā atklāti plaukti, piepildīti ar traukiem un speciju buņdžiņām, radīs haosa sajūtu, “spiedīs” uz mājas iemītniekiem. Slēgtās fasādes sniegs mazai virtuvei krāšņumu, it īpaši, ja smalkās durtiņas sniegsies līdz griestiem, lai ekonomētu katru centimetru.

Projektētājs var neņemt vērā standarta atstarpes starp ledusskapi, galda virsmu, plīti, cepeškrāsni, izlietni un samazināt tās līdz minimumam. Daudzām saimniecēm patīk, kad viss nepieciešamais ēdiena gatavošanai, vārda tiešā nozīmē, ir pa rokai. Taukainās šļakatas nekļūs par problēmu, ja virtuves priekšauts tiks izgatavots no rūdīta stikla, kuru var viegli mazgāt. Turklāt, tas gaismas refrakcijas iespaidā, vizuāli palielinās telpu.

Vēl daži noslēpumi, kas vajadzīgi, lai iebūvējamie skapji un to projektēšana būtu iespējami mazā virtuvē:

  • Palodzi var pārveidot par galda virsmu vai plauktu.
  • Pētot katalogu projektēšanas stadijā, var izvēlēties sadzīves tehnikas mazgabarīta variantus.
  • Izmantojot daudzstāvu skapīšus ar izbīdāmiem nodalījumiem, pēc pasūtītiem izmēriem, varēs nelielajās nišās noslēpt daudzos virtuves piederumus.

Optimāla izvēle mazai virtuvei – baltas, glancētas fasādes ar spoguļstikla ieliktņiem, bet izvairīties no slimnīcas palātas izjūtām, palīdzēs spilgti, funkcionāli akcenti, piemēram, aveņkrāsas abažūrs, tējkanna vai vāze.

Pieredzējis speciālists sniegs padomus, kā tiks izvietoti ne tikai iebūvējamie skapji, bet arī citas interjera lietas, piemēram, rekomendēs uzklāt uz grīdas spīdīgas lielas flīzes, kuras būs par toni tumšākas nekā fasādes.